Wózki 2w1, 3w1, a może 6w1? Co powinno znaleźć się w pierwszej wyprawce dla Maluszka?

Wielofunkcyjne wózki dziecięce są chętnie wybierane i doceniane przez rodziców, ponieważ nie tylko mogą służyć maluchowi od pierwszych dni po narodzeniu nawet do 3 roku życia, ale przede wszystkim łączą funkcje kilku produktów. W wielu przypadkach okazują się najrozsądniejszą inwestycją. Obecnie na rynku dostępne są różne warianty wózków wielofunkcyjnych, w tym 2w1, 3w1, a nawet 6w1. Który z nich warto wybrać? Jakie funkcje spełniają poszczególne modele i jakimi kryteriami należy się kierować przy podejmowaniu decyzji? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej

Pierwszy wózek dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?

Wybór pierwszego wózka dla dziecka to spore wyzwanie dla większości rodziców. Odpowiednio dobrany zapewni komfort i bezpieczeństwo maluszkowi, a mamie i tacie ułatwi opiekę nad nim. Rodzajów i modeli wózków jest na rynku wiele. Jak zatem wybrać ten najlepszy?

Czytaj dalej

Co oznacza norma I-size w fotelikach samochodowych?

Norma I-Size dla fotelików samochodowych obowiązuje w Unii Europejskiej i dotyczy standardów homologacji ECE R44. Jej celem jest zapewnienie jeszcze lepszych, bezpieczniejszych warunków przewozu dzieci i niemowląt.

Czytaj dalej

Czy warto zainwestować w drugą spacerówkę na podróże?

Wózek głęboki i spacerowy lub wózek wielofunkcyjny to niezbędne elementy każdej niemowlęcej wyprawki. Czasami decydujemy się na zakup drugiej spacerówki, która będzie służyła tylko podczas podróży. Czy to dobry pomysł? To zależy m.in. od tego, jak posiadana spacerówka sprawdza się podczas rodzinnych wyjazdów. Wyjaśniamy, kiedy warto kupić dodatkową spacerówkę, z której będziemy korzystali np. na wakacjach oraz w jaki sposób uniknąć zbędnych wydatków.

Czytaj dalej

Poddupnik, podstawka, podwyższenie - czy może zastąpić fotelik samochodowy?

Przewożenie dziecka samochodem na podstawce (tzw. poddupniku lub podwyższeniu) zamiast w foteliku budzi pewne kontrowersje, które wydają się słuszne. Czy jest to bezpieczne i zgodne z prawem? Na te pytania odpowiemy w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj dalej

Czemu służy podział fotelików samochodowych na grupy?

Jeżdżąc samochodem z dzieckiem, obowiązkowo należy przewozić je w foteliku. Jest to więc jedno z najważniejszych elementów wyposażenia, o jakie muszą zadbać rodzice, kiedy na świecie pojawia się ich pociecha. Jaki fotelik wybrać? Pewnym ułatwieniem jest podział fotelików samochodowych na grupy.

Czytaj dalej