Co daje nam rozkładany fotelik samochodowy?


Większość rodziców nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez możliwości korzystania z auta. W przypadku najmłodszych dzieci zwykle w grę wchodzą wyjazdy do rodziny czy przejazdy na kontrolę do lekarza lub zakupy. Starsze dzieci na ogół podwozimy do żłobka, przedszkola lub szkoły, jeździmy na weekendowe wycieczki i wakacje. Ze względu na bezpieczeństwo niezbędne jest korzystanie z odpowiednio dopasowanego do wzrostu i wagi fotelika. Przy pokonywaniu większych odległości warto się zainteresować rozkładanym fotelikiem samochodowym. Przekonajmy się, jak działa i co można dzięki niemu zyskać.

dziecko w foteliku

Jak działa rozkładany fotelik samochodowy?

Rozkładane foteliki są też nazywane fotelikami z funkcją spania. Pozwalają one małemu pasażerowi na przyjęcie bezpiecznej, lecz jednocześnie wygodnej pozycji półleżącej. Jest to możliwe dzięki regulowaniu położeniu oparcia lub zagłówka, które można zwykle ustawić w kilku różnych pozycjach. Kąt pochylenia jest dobierany tak, że gwarantuje pełną ochronę przed skutkami ewentualnej kolizji, nie ma więc mowy, by dziecko wysunęło się z fotelika, zapewniają jednak zdecydowanie większy komfort snu, zapobiegając nieprawidłowemu ułożeniu ciała powodującemu dyskomfort. Zakres dostępnych pochyleń jest zawsze dobrany do wieku i potrzeb dziecka

Kiedy przyda się fotelik z funkcją spania? 

Foteliki z funkcją spania sprawdzą się zarówno podczas dłuższych podróży, np. wyjazdów wakacyjnych, jak i na nieco krótszych trasach, które są jednak pokonywane nocą, wcześnie rano czy wieczorem. Bardziej komfortowe ustawienie fotelika zwiększa szanse na to, że dziecko znużone podróżą spędzi jej część na drzemce. Warto pamiętać, że przyzwyczajenie dziecka do spania w aucie może się okazać bezcenne, jeśli będziemy jeździli dużo i często. 

W jakich kategoriach można znaleźć foteliki rozkładane? 

Foteliki z funkcją spania są dostępne we wszystkich kategoriach wagowych, choć zakres możliwych regulacji będzie oczywiście nieco inny. Znajdziemy wśród nich modele z przedziału 0–13 kg, a także 9–18, 9–36 oraz 15–36 kg.

Wróć