Jak najefektywniej wykorzystać krzesełko do karmienia?


Okres, w którym dziecko jest już na tyle rozwinięte, by mogło bezpiecznie siedzieć z odpowiednio stabilnym podparciem, zbiega się na ogół z momentem, w którym do jego diety wprowadzamy pierwsze pokarmy stałe. Dla umożliwienia swobodnego przełykania oraz dobrej pracy żuchwy podczas jedzenia konieczne będzie zapewnienie prawidłowej do tego pozycji, co będzie trudne bez właściwie dobranego krzesełka do karmienia. Przekonajmy się, czym warto kierować się przy jego wyborze i zobaczmy jakie dodatkowe możliwości oferują najlepsze modele.

kobieta karmi dziecko w krzesełku do karmienia

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesełko do karmienia?

Do najważniejszych cech krzesełka należy bardzo dobra stabilność oraz łatwe w zakładaniu i solidne pasy utrzymujące dziecko w siedzisku. Niezwykle istotna będzie również możliwość swobodnego regulowania położenia siedziska krzesełka, jak również szybkiego przemieszczania go w inne miejsce. Rodzice z pewnością docenią system kółek, dzięki którym krzesełko można bez problemu przepchnąć w inne miejsce, zwłaszcza iż łączy się on z automatycznych hamowaniem, co wyklucza przypadkowe „odjechanie” krzesełka. Równie ważna będzie w codziennym użytkowaniu możliwość łatwego czyszczenia blatu oraz obicia siedziska – wiadomo, że utrzymanie czystości jest tu szczególnie ważne. Liczyć się będzie także opcja ustawiania podnóżka w rozmaitych położeniach.

dziecko w krzesełku do karmienia

Co jeszcze oferuje dobre krzesełko do karmienia?

Mało kto narzeka w domu lub mieszkaniu na nadmiar wolnego miejsca, szczególnie cenne są więc takie rozwiązania, które oferują kilka funkcji, ograniczając liczbę potrzebnych sprzętów. Najlepsze krzesełka do karmienia mogą tu być świetnym przykładem, zapewniając również możliwość korzystania z niego po zdemontowaniu blatu jako bardzo wygodnego leżaczka. Bardzo miłym dodatkiem może być także użycie krzesełka w roli domowej huśtawki – po obniżeniu siedziska oraz odblokowaniu ramion, można nim kołysać, zachowując jego stabilność. Do dobrych krzesełek można także dokupić atrakcyjne dodatki – wspaniale sprawdzi się pałąk z kolorowymi zabawkami i funkcjami dźwiękowymi.

Wróć