Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka do samolotu?


Podczas planowania rodzinnej podróży wiele osób zadaje sobie pytanie – jaki wózek do samolotu będzie najlepszy? Od tej kwestii zależy wygoda zarówno rodziców, jak i malucha. Podpowiadamy, jak wybrać dobry wózek do samolotu.

Ile powinien ważyć wózek do samolotu?

Wybierając wózek do samolotu, trzeba przede wszystkim kierować się jego wagą. Ciężkie modele mogą okazać się problemem już podczas samego transportu na lotnisko, szczególnie gdy do zabrania jest inny bagaż. Nie sprawdzają się także podczas poruszania się po lotnisku. Niewielkie gabaryty i kompaktowa budowa to w tym momencie duży atut. Lekki wózek do samolotu zapewnia ogromną swobodę – należy podkreślić, że jego złożenie jest niezwykle proste. Dzięki temu można w dogodnym momencie bardzo szybko schować wózek do specjalnego pokrowca lub większej walizki i przekazać go do luku bagażowego.

spacerówka

W większości linii lotniczych można zabrać wózek na pokład jako bagaż podręczny – zwykle oznacza to, że nie powinien przekraczać 10 kg. To wygodne rozwiązanie, gdyż dziecko może w komfortowych warunkach poczekać na moment wejścia na pokład. W naszej ofercie znajduje się wiele modeli lekkich wózków do samolotu spełniających ten warunek. Jedną z ich najważniejszych zalet jest również łatwość obsługi – składanie wózka zajmuje tylko chwilę i nie wiąże się z żadnym wysiłkiem.

Jak zabezpieczyć wózek do samolotu?

Lekki wózek do samolotu to podstawa, gdy planujemy wyjazd z maluchem. Warto, by był prosty w składaniu i wyposażony w uchwyt, który ułatwi jego przenoszenie. Powinien być też łatwy do zabezpieczenia na czas podróży. Jeżeli wózek dziecięcy będzie przekazywany do luku bagażowego, najlepiej spakować go do odpowiedniego pokrowca – w naszym asortymencie nie brakuje toreb podróżnych do przewożenia wózków spacerowych.

Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, warto sięgnąć po folię bąbelkową czy folię typu stretch. Ważne, by wszystkie elementy wózka były unieruchomione. Dzięki temu uniknie się zarysowań czy poważniejszych uszkodzeń.

złożony wózek

Wróć