Wózki 2w1, 3w1, a może 6w1? Co powinno znaleźć się w pierwszej wyprawce dla Maluszka?


Wielofunkcyjne wózki dziecięce są chętnie wybierane i doceniane przez rodziców, ponieważ nie tylko mogą służyć maluchowi od pierwszych dni po narodzeniu nawet do 3 roku życia, ale przede wszystkim łączą funkcje kilku produktów. W wielu przypadkach okazują się najrozsądniejszą inwestycją. Obecnie na rynku dostępne są różne warianty wózków wielofunkcyjnych, w tym 2w1, 3w1, a nawet 6w1. Który z nich warto wybrać? Jakie funkcje spełniają poszczególne modele i jakimi kryteriami należy się kierować przy podejmowaniu decyzji? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w dalszej części naszego wpisu.

Jakie są różnice między poszczególnymi wariantami wózków wielofunkcyjnych?

Wózki wielofunkcyjne (czasami zwane hybrydowymi), jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie kilka różnych funkcji. Bazą jest stelaż lub wózek spacerowy z dołączonym siedziskiem. Tak naprawdę jednak tego typu wózki, czyli np. 2w1, 3w1, 5w1, a nawet 6w1, to tak naprawdę kolejne uatrakcyjnienie oferty sprzedażowej. Jest to po prostu kolejny element dodany do wózka, który ma na celu zwiększenie jego funkcjonalności, czyli np. 3w1 + fotelik; 4w1 + torba; 5w1 + baza do fotelika; 6w1 + folia itd. Zatem dobór konkretnego produktu powinien przede wszystkim być podyktowany tym, czego oczekują i potrzebują rodzice. Dostępne w naszej ofercie wózki PegPerego składają się z elementów, które mogą być łączone w dowolnej konfiguracji, aby sprostać oczekiwaniom każdego użytkownika.

kobieta z wózkiem

Wózki 6w1 są o wiele bardziej zaawansowane i wyposażone nie tylko w szereg elementów spełniających różne funkcje, ale też nadają się do wielu zastosowań, np. zarówno do spokojnego odpoczynku, jak i do jazdy po trudnym terenie. W tym przypadku jednak zakres funkcjonalności zależy przede wszystkim od konkretnego modelu.

Który wózek wielofunkcyjny wybrać?

To, który wózek wielofunkcyjny wybrać - 2w1, 3w1 czy może 6w1, zależy od kilku czynników. Kluczowe znaczenie mają konkretne potrzeby rodziców oraz docelowe zastosowanie wózka. Warto więc zastanowić się, do jakich celów będziesz go na co dzień wykorzystywać i z jakich funkcji z całą pewnością będziesz korzystać. Z jednej strony takie rozbudowane modele to idealne wózki dla aktywnych rodziców, gdyż są bardzo praktyczne i zapewniają wiele możliwości, z drugiej strony nie ma potrzeby inwestować w rozwiązania, które nigdy się nie przydadzą. Zatem w pierwszej kolejności zawsze warto bardzo dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania.

Peg Perego Stojak domowy z wanną

Wszystkie omawiane w tym wpisie rodzaje wózków gwarantują przede wszystkim wyjątkową funkcjonalność. Kolejna istotna kwestia to cena. Im bardziej rozbudowany wariant, tym z oczywistych względów wyższy koszt danego wózka. Trzeba więc przygotować się na większy jednorazowy wydatek w porównaniu do zakupu wyłącznie gondoli czy spacerówki. Tak naprawdę jednak modele wielofunkcyjne mogą okazać się najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy. Dlaczego? Ponieważ inwestując, otrzymujesz tak naprawdę kilka rozwiązań w jednym, a dodatkowo taki wózek wystarczy nawet na kilka lat. W ogólnym rozrachunku będzie to wybór korzystniejszy finansowo niż oddzielny zakup fotelika, gondoli, spacerówki itp.

 

Wróć