Wózki spacerowe idealne do miasta


Miejska dżungla to wyzwanie dla niejednego wózka dziecięcego. Zarówno wózki głębokie, jak i spacerówki powinniśmy dostosować pod względem wagi, zwrotności i wielkości do specyfiki terenu, po którym będziemy najczęściej się poruszali. Pozwoli to uniknąć wielu problemów oraz zbędnych wydatków, gdy po niedługim czasie korzystania z wózka okaże się, że musimy kupić nowy model. Podpowiadamy, jak wybrać spacerówkę, która idealnie sprawdzi się w mieście.

kobieta ze spacerówką

Idealna spacerówka do miasta, czyli jaka?

Z wózka spacerowego zaczynamy korzystać dość wcześnie i jest on podstawowym środkiem lokomocji malucha przez dość długi czas, dlatego warto poświęcić nieco uwagi jego wyborowi. W mieście najlepiej sprawdzają się lekkie, zwrotne i funkcjonalne spacerówki, które bez problemu radzą sobie na utwardzonej powierzchni, jak również umożliwiają poruszanie się z dzieckiem po parkowych alejkach. Wózek spacerowy do miasta powinien dobrze amortyzować wstrząsy, łatwo się prowadzić, a także gwarantować komfort malucha podczas spaceru o każdej porze roku. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, czy spacerówka została wyposażona w m.in.:

 • głęboką budkę, która dobrze chroni przed słońcem, deszczem oraz wiatrem,
 • wygodne siedzisko z możliwością kilkustopniowej regulacji od pozycji leżącej do siedzącej,
 • łatwe w obsłudze i niezawodne hamulce,
 • trwałe łożyska kulkowe,
 • lekką ramę,
 • regulowany podnóżek,
 • skrętne kółka, 
 • pasy bezpieczeństwa i inne zabezpieczenia np. odpinany pałąk,
 • wygodne rączki,
 • duży kosz na zakupy,
 • mechanizm skrętnych kół przednich z możliwością blokady.

Poruszanie się po mieście z dzieckiem w wózku wymusza pokonywanie różnych przeszkód m.in. krawężników i schodów, dlatego wózek spacerowy powinien mieć lekką ramę, co ułatwia wykonywanie skomplikowanych manewrów. W przypadku każdego wózka dla niemowląt i małych dzieci funkcjonalnym rozwiązaniem jest także możliwość ustawienia siedziska przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bardzo ważnym w poruszaniu wózkiem po mieście jest szerokość spacerówki - wąskie wózki mieszczą się na chodnikach, przy kasach sklepowych, wejdą w każde drzwi, przejście, windę. Nasze wózki mają zwykle 50/51 cm (w zależności od modelu), a spacerowy wózek bliźniaczy zaledwie 74 cm (przy zachowaniu obszernych siedzisk dla dzieci). Istotne jest także to, by w pokonywaniu krawężników pomagał tzw. podbijak, który jest obecny w wózkach PegPerego z rodziny Book i pomaga odciążyć ręce oraz rozłożyć siłę podbicia przed krawężnikiem również za pomocą stopy.

kobieta robi selfie z dzieckiem

Wózek spacerowy do miasta – sposób składania

Sposób składania spacerówki także jest bardzo istotny, gdy szukamy wózka, który dobrze sprawdzi się w mieście. Warto zwrócić uwagę na to, czy możemy łatwo i szybko złożyć wózek, aby np. przewieźć do w samochodzie, komunikacją miejską, windą lub wnieść po schodach. Oferujemy lekkie, zgrabne i zwrotne wózki spacerowe, które zostały wyposażone w wygodne siedziska. Dostępne w naszej ofercie wózki spacerowe posłużą przez długi czas nie tylko w mieście, ale także doskonale sprawdzą się podczas codziennych zakupów, podmiejskich spacerów i dłuższych podróży. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo maluchów, dlatego oferujemy jedynie certyfikowane wózki i akcesoria renomowanych producentów.

Wróć