Jak wozić niemowlaka w foteliku samochodowym?


Każda podróż samochodem z dzieckiem musi odbywać się z przestrzeganiem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Z tego względu musimy dysponować odpowiednio dobranym do wieku i wagi niemowlaka lub starszego dziecka fotelikiem samochodowym. Wyjaśniamy, w jaki sposób bezpiecznie wozić dziecko w foteliku samochodowym.

kobieta z dzieckiem w foteliku samochodowym kobieta z dzieckiem w foteliku

Foteliki samochodowe dla niemowląt

Fotelik samochodowy to jeden z obowiązkowych elementów każdej wyprawki niemowlaka. Jego jakość ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort dziecka, dlatego, zanim kupimy fotelik samochodowy, musimy sprawdzić, czy ma on odpowiednie atesty i certyfikaty. Pierwszy fotelik samochodowy umożliwia przewożenie niemowlaka tyłem do kierunku jazdy, co jest niezbędne w celu uniknięcia poważnych urazów nie tylko w przypadku kolizji lub wypadku, ale także gwałtownego hamowania. Eksperci zalecają, aby jak najdłużej przewozić dziecko w samochodzie tyłem do kierunku jazdy, dlatego nowoczesne foteliki samochodowe są stale udoskonalane.  

Fotelik dla niemowlaka musi być wyposażony w pasy bezpieczeństwa. Należy go zamontować zgodnie z zaleceniami producenta na tylnym siedzeniu samochodu lub na siedzeniu przednim, jeżeli została wyłączona poduszka powietrzna. Dopuszczalne jest zamontowanie fotelika na przednim siedzeniu po uprzednim wyłączeniu poduszek powietrznych. 

Zasady przewożenia niemowlaka w foteliku samochodowym

Dzieci powinny być przewożone w sprawnym i prawidłowo zamontowanym foteliku samochodowym. Zaleca się, aby fotelik montować na tylnym siedzeniu za fotelem pasażera. Przed podróżą należy sprawdzić, czy fotelik jest stabilnie i prawidłowo zamontowany.  

Oferujemy wysokiej jakości, atestowane foteliki dla niemowląt oraz starszych dzieci, które gwarantują bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Dostępne w naszej hurtowni produkty są prawidłowo wyprofilowane i wykonane z przyjaznych materiałów, zapewniając wyjątkową wygodę dzieci z każdej grup wiekowych. Nasz asortyment obejmuje foteliki różnego typu, które mogą być montowane bezpośrednio na fotelu samochodowym lub specjalnej bazie, co zalecamy ze względu na poprawę bezpieczeństwa malucha podczas podróży.

Wróć