Jaki wózek dziecięcy będzie najlepszy na podróż samolotem?


Podróż samolotem z małym dzieckiem to spore wyzwanie dla rodziców. Oprócz pakowania walizek i zabawek, trzeba też zadbać o odpowiedni wózek dziecięcy, który zapewni komfort i bezpieczeństwo maluchowi podczas podróży.

Jakie cechy powinien mieć dobry wózek dziecięcy do samolotu?

Nie każdy wózek dziecięcy nadaje się do podróży samolotem. Niektóre modele są zbyt duże, ciężkie lub skomplikowane do złożenia i rozłożenia. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka cech, które powinien mieć dobry wózek dziecięcy do samolotu:

  • Lekkość – lekki wózek będzie łatwiejszy do przenoszenia i manewrowania na lotnisku i w samolocie. Lekkość wpływa też na ograniczenie opłat za nadbagaż lub możliwość zabrania wózka jako bagażu podręcznego.
  • Składanie – powinien być łatwy i szybki do złożenia i rozłożenia jedną ręką. Niektóre modele mają specjalny system składania parasolkowego lub walizkowego, który pozwala zmniejszyć gabaryty wózka do minimum.
  • Bezpieczeństwo – powinien być wyposażony w niezbędne elementy zapewniające bezpieczeństwo dziecka, takie jak pasy bezpieczeństwa, hamulec, amortyzatory czy daszek chroniący przed słońcem i deszczem.
  • Komfort – powinien być wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Warto zwrócić uwagę na regulację oparcia i podnóżka, obszerny kosz na zakupy, ergonomiczną rączkę czy obrotowe koła.

wózek

O czym jeszcze pamiętać, wybierając wózek dziecięcy do samolotu?

Wybierając wózek dziecięcy do samolotu, warto zwrócić uwagę na to, że każda linia lotnicza ma własne zasady dotyczące przewożenia wózków dziecięcych. Należy się z nimi zapoznać przed zakupem biletu lub odprawą bagażową. Niektóre linie lotnicze pozwalają na zabranie wózka jako bagażu podręcznego lub oddanie go przy wejściu na pokład, inne wymagają oddania go jako bagażu rejestrowanego.

Jeśli planujemy oddać wózek jako bagaż rejestrowany, warto zaopatrzyć się w specjalną torbę ochronną. Torba ochronna do wózka dziecięcego zabezpieczy go przed uszkodzeniem lub zabrudzeniem podczas transportu. Pokrowiec powinien być solidny, odporny na rozerwanie i wilgoć oraz posiadać uchwyt do przenoszenia lub być wyposażony w kółka dla łatwiejszego transportu.

Podróż samolotem z dzieckiem nie musi być stresująca i niewygodna. Wystarczy wybrać odpowiedni wózek dziecięcy do samolotu i dobrze się przygotować.

wózek składany

Wróć