Jaki wybrać wózek – nowy czy używany?


Wielu rodziców kompletujących wyprawkę dla dziecka staje przed dylematem – czy zdecydować się na nowy wózek dziecięcy, czy może jednak postawić na model używany? Omawiamy zalety i wady każdego z tych rozwiązań.

Czy używany wózek dziecięcy to dobry pomysł?

Za wyborem używanego wózka dziecięcego przemawia korzystniejsza cena. Zakup wózka z drugiej ręki albo po prostu przyjęcie go w prezencie od znajomych oznacza duże oszczędności. Choć wózki spacerowe i głębokie dostępne są w szerokim zakresie cenowym, wiążą się z dość sporym wydatkiem.

wózek podwójny

Należy jednak zauważyć, że każdy wózek dziecięcy ulega zużyciu. Dotyczy to takich elementów jak m.in. koła, amortyzatory, hamulce czy materiał siedziska. Bywa, że używany wózek zaczyna generować dodatkowe koszty związane z koniecznością wymiany poszczególnych części. Niekiedy w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że opłacalniejszy byłby zakup nowego produktu. Trzeba podkreślić, że nieprawidłowo wykonana naprawa może spowodować obniżenie bezpieczeństwa dziecka. Na używany wózek dziecięcy najlepiej się więc zdecydować, jeśli jest się pewnym, czy i w jaki sposób był serwisowany oraz jak intensywnie użytkowany – np. przez jedno czy kilkoro dzieci.

Zalety nowych wózków dziecięcych

Mimo wyższej ceny wybór nowego wózka dziecięcego wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim zyskuje się pewność, że produkt jest w idealnym stanie technicznym, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i wygody małego pasażera. Oprócz tego otrzymuje się gwarancję od producenta, z której można skorzystać w przypadku awarii.

Zakup nowego wózka otwiera także przed rodzicami ogromne możliwości wyboru – można z łatwością dobrać produkt pod swoje indywidualne potrzeby i upodobania, a na rynku stale pojawiają się modele z dodatkowymi udogodnieniami.

wózek spacerowy

Wróć