Kiedy sprawdzają się wózki uniwersalne?


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków dziecięcych, zarówno gondoli, jak i spacerówek. Ciekawą propozycją jest zakup wózka uniwersalnego, inaczej nazywanego wielofunkcyjnym. Kiedy warto wybrać taki model? Podpowiadamy w artykule.

Czym jest wózek dziecięcy uniwersalny?

Podczas wyboru wózka dziecięcego najważniejsze jest to, by był idealnie dopasowany do potrzeb rozwojowych malucha. Na samym początku dziecko korzysta z wózka głębokiego, czyli gondoli. Dopiero kiedy zaczyna samodzielnie siadać bez podparcia, można przesiąść się na wózek spacerowy miejski. Wózki uniwersalne łączą w sobie kilka funkcji – gondoli i spacerówki, a często także fotelika. Ich podstawę stanowi spacerówka, na której bazie można zainstalować dowolny element.

gondola wózka

Wózki dziecięce modularne można spotkać w wielu konfiguracjach. Dostępne są m.in. modele 2w1, 3w1, a nawet 4w1. W zależności od potrzeby mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, np. torbę.

Zalety wózków uniwersalnych

Jedną z największych zalet wózków dziecięcych uniwersalnych jest to, że mogą być użytkowane przez kilka lat – z łatwością można dostosować je do etapu rozwoju dziecka poprzez instalację odpowiedniego elementu. To również spora oszczędność, ponieważ w jednej cenie otrzymuje się kilka produktów – z kolei osobny zakup gondoli i spacerówki wiąże się ze znacznie większym kosztem.

Warto dodać, że wózek uniwersalny sprawdza się doskonale także jako wózek dla aktywnych rodziców. Można wykorzystywać go zarówno do jazdy po miejskich alejkach, jak i trudnym terenie – wszystko zależy od wybranego modelu. To świetny wybór zwłaszcza dla osób, które cenią rozwiązania skrojone na miarę swoich indywidualnych potrzeb. Ze względu na różnorodność wózków uniwersalnych każdy bowiem bez trudu znajdzie model odpowiedni dla siebie.

bobas w wózku

Wróć