Pierwszy wózek dla dziecka - czym powinien się charakteryzować?


Wybór pierwszego wózka dla dziecka to spore wyzwanie dla większości rodziców. Odpowiednio dobrany zapewni komfort i bezpieczeństwo maluszkowi, a mamie i tacie ułatwi opiekę nad nim. Rodzajów i modeli wózków jest na rynku wiele. Jak zatem wybrać ten najlepszy?

Jaki rodzaj wózka?

Pierwszą kwestią, nad którą należy się zastanowić, jest rodzaj wózka. Do wyboru mamy:

  • wózki głębokie, tzw. gondole,
  • wózki spacerowe,
  • wózki uniwersalne (wielofunkcyjne).

Wózki głębokie oferują relatywnie większe gondole, a co za tym idzie — dają maluszkowi większą swobodę podczas odpoczynku. Wózki spacerowe — jak sama nazwa wskazuje — przeznaczone są do zastosowania podczas spacerów. Dobrze sprawdzają się w sytuacjach „terenowych”, a jednocześnie zapewniają maluchowi wygodę podczas spędzania czasu na zewnątrz. Polecanym modelem w naszej ofercie jest wózek spacerowy Veloce, który dedykowany jest dzieciom aż do 22 kg wagi.

Wózek wielofunkcyjny 2w1 Peg Perego Velonce

Jeśli nie potrzebujecie oddzielnych modeli do odpoczynku i spacerów, warto zastanowić się nad wyborem wózka uniwersalnego. Wózki uniwersalne, inaczej wielofunkcyjne, z zasady łączą w sobie cechy spacerówek i wózków głębokich. Szeroką ofertę tego typu modeli można znaleźć w naszym sklepie. Mogą być one wykorzystywane niczym wózki głębokie, zapewniając wygodę i bezpieczeństwo na wysokim poziomie, a jednocześnie doskonale sprawdzają się w terenie - są lekkie, zwrotne i posiadają stosowną amortyzację.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszy wózek dla dziecka?

Jest kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru pierwszego wózka dla dziecka. Pierwszą ważną sprawą jest stelaż, który musi być odpowiednio stabilny, solidny i wytrzymały, a jednocześnie możliwie jak najlżejszy (to w dużej mierze od stelaża zależy ogólna waga wózka). Istotny jest też rodzaj kół. Większe i cięższe koła stosowane są w wózkach głębokich, a małe i lekkie - w spacerówkach, które muszą dobrze radzić sobie w terenie. W tym przypadku istotny jest też system amortyzacji, który niewątpliwie wpływa na wygodę malucha.

Stojak domowy Peg Perego

Przy zakupie pierwszego wózka koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich został wykonany pojazd, a także certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo stosowania danego modelu.

Wróć